Široké možnosti využití LED halogenového osvětlení

Extrémně vysoké výkony světel v rozmezí 250 W – 500 W
Tato speciální technika je určena pro průmyslové objekty, většinou výrobní a montážní haly, kde mohou nahradit stávající vysokotlaké rtuťové nebo sodíkové výbojky. Montují se zpravidla jako statická světla do nosných, eventuálně pomocných stavebních konstrukcí.
led halogen.jpg
Vysoký výkon od 60 W do 200 W
Hodí se pro osvětlení reklamních billboardů podél silnic a ve městech, pro nasvícení fasád památkových objektů, výtvarných děl a parkových fontán. Většinou nachází uplatnění v exteriérech, a to v reflektorech přizpůsobených extrémním povětrnostním podmínkám.
Středně vysoký výkon od 30 W do 50 W
Tato světla nahradí halogenové žárovky přenosných lamp na stavbách. Pro tyto účely jsou naprosto ideální, neboť jejich rozptýlené světlo neoslňuje při práci, a přitom je dostatečně výkonné. Většinou jde o přenosné stojánkové reflektory.
Nízký výkon 10 W – 20 W
Tato světla jsou nejčastěji využívaná v rodinných domech pro osvětlení teras, chodníků, bazénů, zahradní plochy, nebo garáží a domácích dílen. Mohou se využít i jako pohybová světla s čidlem, LED diodám se na rozdíl od jiné osvětlovací techniky častým spínáním nezkracuje životnost.
profi světlo.jpg

Speciální typy reflektorů

S LED halogeny se nejčastěji setkáváme v podobě klasických reflektorů odolných vůči působení vody, sněhu, mrazu, a prachu. Bývají chráněny tvrzenými skly a je možné je skutečně umístit kamkoliv. Mají velmi dlouhou životnost a výhodou je i značná úspora elektrické energie – ta je odlišná od výkonu žárovek zhruba od 50 do 80 procent ve srovnání s halogenovými žárovkami. Na trhu jsou však dostupné i speciální modely:
Stmívatelné zdroje
Intenzita osvitu se reguluje tzv. triakovým stmívačem a díky tomu dochází ke značné úspoře nákladů za energie. To je také důvodem obrovského zájmu o tyto technologie. Extrémně dlouhá životnost a úspora elektřiny je řadí přímo na čelo obliby LED diodových reflektorů.
Nízkonapěťové zdroje
Jsou bezpečnou alternativou osvětlení v prostředí, kde hrozí zvýšené nebezpečí úrazu elektrickým proudem. Pracují buď jako bateriové zdroje, nebo pod vstupním napětím 230 V a s vestavěným transformátorem 12 V nebo 24 V.
Provedení RGB
RGB, neboli zkratka red-green-blue umožňuje vytvářet nepřeberné variace v barevných paletách, tedy v podstatě zvolit jakýkoli barevný odstín. Nevýhodou je pouze nižší světelný výkon ve srovnání s bílým světlem běžných LED diod.