Jak konečně našetřit peníze? Sledujte své výdaje

Je pár dní po výplatě a většina z ní se už rozkutálela neznámo kam. Ano, zaplatili jste sice účty za bydlení, telefon, internet, plyn i elektřinu a nakoupili vše potřebné do domácnosti, možná i něco málo na sebe, ale stále máte pocit, že by vám mělo alespoň něco zbýt? Pak je nejspíš na čase začít si své finance lépe hlídat.
růžová kasička
Za příliš rychlé „rozfofrování“ mohou často naprosto nepatrné drobnosti, kterými si sice děláme radost a není na tom nic špatného, na druhou stranu se však jedná o nemalé výdaje, které jsou v podstatě zbytečné. Na rohu ulice si dáte každý den kávu do kelímku, v práci si dáte po obědě něco sladkého a sem tam si místo večeře zajdete do rychlého občerstvení. Zdánlivě běžné věci, že? Ale pokud si spočítáte, že za takovou nevinnou kávu na ulici dáte třeba i 70 korun denně a vynásobíte to počtem pracovních dní, dostáváme se k částce, za kterou byste mohli zaplatit třeba účet za elektřinu, nebo si ji pošetřit na příští dovolenou. Stejně tak si můžete odpustit i sladkosti po obědě a ještě tím uděláte něco pro své zdraví.
větší úspory

Hlídejte finance pomocí aplikace

Je tedy dobré si začít právě tyto drobné výdaje hlídat a vysledovat, za co zbytečně utrácíte nejvíce. Můžete tak učinit prostřednictvím svého běžného účtu a rozřadit si výdaje do kategorií. Právě tyto drobnosti však často platíme hotově, a tak ne vždy tento způsob pomůže. Další variantou je zvolit některou z aplikací do telefonu a začít si finance hlídat takto. Je třeba počítat s tím, že musíte vše opravdu svědomitě zaznamenat. Zkuste to vydržet alespoň měsíc, to postačí k tomu, abyste zjistili o své situaci zajímavé věci. Na základě toho se pak můžete sami rozhodnout, kde můžete a jste ochotni ušetřit, a čeho se můžete vzdát. A příští měsíc už možná nebudete tak netrpělivě čekat na výplatu, ale budete mít dokonce vytvořenou rezervu pro všechny případy.