Jsou klíčky mungo skutečně zdravé?

Zdravý životní styl se stal v posledních pár letech trendem, kterému propadá stále více a více lidí. Na první pohled na tom samozřejmě není nic špatného, ba naopak. Je výborné, že se o sebe začneme řádně starat.

K tomu samozřejmě patří především jedení zdravých potravin. Obvykle se jedná o ty v BIO kvalitě, tedy ty z organického zemědělství. Patří sem také to, že se vzdáme toho, co našemu tělu neprospívá. Jsou to například smažená jídla, fast-foody a nejrůznější pochutiny, jako například brambůrky.

mungo1

To je sice dobře, ale přesto se většina z nás snaží tyto věci něčím nahradit. Přeci jen, asi každý z nás už někdy zasedl večer k filmu s mísou pop cornu. Avšak když si praženou kukuřici či brambůrky zapovíte, co pak?

Není třeba se obávat, i tak si můžete užít svůj večer tak, jak jste si představovali. Jen je potřeba najít zdravější variantu. Oblíbenou je sušené ovoce, avšak ani to není nejlepší, neboť se tam přidává poměrně velké množství cukru.

Poměrně populární možností jsou pak klíčky mungo nakliceno.cz. Jedná se o druh fazolí, které se napřed nechají naklíčit. Tím získají svou typickou chuť. Daly by se přirovnat například k hrášku, avšak s tím rozdílem, že vydrží podstatně déle.

mungo2

Otázkou však je, zda jsou skutečně zdravé a zda jejich konzumace nemůže mít nějaké následky. Jednoduše řečeno, ano, jsou skutečně zdravé. Je však třeba dát pozor, že se jedná o luštěniny, podobně jako u již zmíněného hrášku. To znamená, že mohou nadýmat.

Také se nedoporučuje těsně po jejich konzumaci, zvlášť pokud jich sníte více, pít větší množství vody. To by totiž mohlo vést k tomu, že vám začnou v žaludku kvasit a způsobí vám střevní problémy, konkrétně v tomto případě průjem.

Pokud si však na tyto věci dáte pozor, pak se jedná o opravdu zdravou pochutinu, kterou si můžete bez výčitek dopřát, kdykoliv na ni budete mít chuť.