Kdo vše může psát internetové články

Internet je v dnešní době široce rozšířené médium. Najdeme na něm prakticky cokoliv, od nejnovější vědecké teorie přes zaručené návody na pěstování prakticky jakéhokoliv druhu rostlin přes všechny možné horoskopy. Zvláště pro nezkušeného člověka pak může být snadné se v tom přívalu neztratit a dokázat rozlišit ty relevantní informace od těch ostatních.

Samozřejmě zde najdete plno návodů, jak rozlišit skutečně důvěryhodný zdroj a na co byste si měli při komunikaci na síti dávat pozor, zvláště pokud se jedná o člověka, kterého osobně neznáte. Avšak zamýšleli jste se někdy nad tím, kdo vlastně všechny ty články píše? A je na to vůbec potřeba nějaká zvláštní kvalifikace?

clanek1

Internet poskytuje velkou svobodu. Každý si může vyhledat to, co jej zajímá. A každý si tam může napsat prakticky, co chce. Odpovědí tedy je, že ve své podstatě neexistuje žádné omezení toho, kdo smí legálně zveřejňovat příspěvky. I desetileté děti mohou mít blog, kde mohou pravidelně uveřejňovat nejrůznější články https://www.tradecz.cz/clanky/.

To má samozřejmě několik nevýhod. Tou první je, že neexistuje žádný systém kontroly toho, zda to, co je publikováno, je skutečně pravda. Jistě, některé oficiálnější zdroje informací, jako je například Wikipedie ale i Facebook, již podnikli kroky k tomu, aby nebyly publikovány hoaxy. Ovšem soukromé blogy jsou něco úplně jiného.

Pokud například někdo napíše na svůj blog článek, nikdo mu nebude kontrolovat, kdo to psal. Nikoho nebude zajímat, zda to uveřejnilo dítě nebo dospělý. A tím méně lidi, kteří se k tomu vyjádří v komentářové sekci.

clanek1

Není žádným tajemstvím, že za klávesnicí se lidé najednou stávají daleko odvážnějšími a ostřejšími a řeknou i to, co by si tváří v tvář nedovolili. A pokud se tímto způsobem pustí do dítěte, protože napsalo něco, s čím naprosto nesouhlasí, pak je jasné, co bude následovat.

A co tedy říci závěrem? Pamatujte, že nikdy nevíte, kdo sedí na opačném konci klávesnice. A nemůžete vědět, jak moc ho vaše slova zasáhnou. Proto si dávejte pozor na to, co píšete, i když se svým oponentem nesouhlasíte.