Lodičky jako klasika i extravagance

Dávno tomu jest, co lodičky nabízely pouze svou černou nebo bílou podobu. V dnešní době existuje tak obrovské množství bot na podpatku v těch nejrůznějších provedeních a neuvěřitelných alternativách, že by byla škoda zůstat pouze u lodiček klasicky černých.

1.        Barevné šaty
Pokud se chystáte vyrazit na vánoční večírek, banket nebo oslavu či ples v barevných šatech s nápadným vzorem, nejspíš bude lepší, když zvolíte tmavé lodičky. Nemusí však jít o lesklou kůži, můžete vyzkoušet například flitry, semiš, nebo kombinujte.

Také můžete využít nejrůznějších vzhledů lodiček, ať už to je polootevřená obuv, uzavřená, nebo jenom otevřená špička či pásek okolo kotníku. Avšak pokud budete cestovat, nezapomeňte si boty na přezutí! Netřeba riskovat prochladnutí, nemoc nebo zánět močového měchýře.

2.       Světlé lodičky
Pokud na sobě máte tmavé šaty, světlé lodičky béžové, starorůžové nebo stříbrné a bílé barvy jsou ideálním doplňkem. Ovšem tyto světlé boty se hodí i  v případě, že na sobě máte světlé šaty. Pokud máte boty tělového odstínu, dopřejte si šaty v šedé nebo stříbrné barvě. Pokud si na sebe chcete vzít dlouhou róbu, která nese antický styl, tato světlá obuv s otevřenou špičkou je velmi dobrá volba.

3.       K tmavým dlouhým šatům
Pokud máte jednobarevné dlouhé šaty buď černé, nebo tmavě modré barvy, která je jednobarevná a jednolitá, ideálně si k ní pořiďte nápadné boty na podpatku. Můžete si dovolit jakoukoli barvu od liliové přes vínovou až po karmínovou a kobaltovou modř.

Pokud máte odvahu zazářit, pořiďte si k černým šatům červené lodičky se zajímavými třásněmi, nebo páskované lodičky, které jsou zcela otevřené.

4.       Výrazné boty
Pokud přizpůsobujete boty šatům, pro vás je tento odstavec rad a tipů. Máte-li boty, které jsou velmi výrazné, hodně vysoké, netradiční barvou nebo zpracováním, určitě byste k nim měly volit buďto stejně otevřený a odvážný model, nebo pokud nemáte odvahu, jednoduché černé šaty, ideálně malou večerní černou róbu. Standardně platí, že stříbrná se hodí tmavě modré, ale také ke křiklavě růžové, zlatá barva se zase hodí k červené a šedé.