Pleťové masky v pohodlí domova

Jestliže vás napadá výmluva, že jsou pleťové masky příliš drahé, buďte si jistí, že to není pravda. Ano, kvalitní kosmetické přípravky v drogerii jsou dražší, stejně jako návštěvy kosmetického salonu. Vy si ovšem můžete spoustu masek vyrobit z běžných surovin v pohodlí domova. Záleží pouze na tom, co vaše pleť právě potřebuje.
černá maska na obličej
Heřmánek lékařský má výborné zklidňující účinky. Proto z něj můžete vyrobit pleťovou vodu, kterou budete používat před nanášením masky a během ostatních dnů ke klasickému čištění pleti od nečistot. Potřebujete k tomu 10 g sušeného heřmánku a 10 g sušené šalvěje lékařské. To vše necháme vylouhovat ve 100 ml 20% lihu. Pleťovou vodu nalijeme do lahvičky a používáme.
zelené přírodní mýdlo
Rozjasnění pleti lze provést pomocí masky z medu a bílku. Bílek smícháme se lžičkou medu, vyšleháme do pěny, naneseme na obličej a necháme působit 10 – 15 minut. Následně smyjeme vlažnou vodou. Pleť bude svěží a jasná.
Citrony jsou vhodné proti vráskám. Ukrojte si krajíc chleba, ze kterého odstraňte kůrku. Střed chleba namočte v citronové šťávě. Jakmile je chléb rozmočený, naneste si jej na obličej a nechejte působit alespoň 10 -15 minut. Během této doby relaxujte. Poté masku smyjte a pleť namažte hydratačním krémem.
Tvaroh je vhodný pro normální pleť. I normální pleť vyžaduje dostatečnou péči. Vytvořte si proto z mléka, tvarohu a medu kašičku, kterou nanesete na pleť. Nechejte působit alespoň 20 minut. Vaše pleť pak bude mnohem hebčí a pružnější.
Avokádo je výborné na citlivou pleť. Jestliže tedy máte citlivou pleť, vyzkoušejte zklidňující účinky dužiny avokáda. Recept je naprosto jednoduchý. Dužinu avokáda rozmačkejte vidličkou na kašičku. Následně naneste na obličej a nechejte působit alespoň 10 minut. Opět během této doby relaxujte například u zklidňující hudby. Po uplynutí této doby pleť omyjte vlažnou vodou, dočistěte pleťovou nebo micelární vodou a naneste trošku krému.
tonikum pro pleť
Na nečistou pleť a zanesené póry vyzkoušejte ovesnou mouku nebo černou kávu. Ovesnou mouku rozmíchejte s vodou, aby vznikla kašička. Tuto kašičku naneste na pleť a nechejte zatvrdnout. Poté ji krouživými pohyby odrolte z obličeje. Peeling z černé kávy provedete také jednoduše. Stačí si vylouhovat lógr z černé kávy, pomocí něj potom krouživými pohyby provedete peeling celého obličeje, následně smyjte vlažnou vodou. Vaše pleť bude čistá a opravdu jemná.