Povlečení a jak vybrat to správné

Nabídka na trhu je dnes tak rozmanitá, že je opravdu z čeho vybírat, až člověku přechází hlava kolem. A co jsou hlavní parametry, na které bychom se měli zaměřit?
–          Materiál
–          Gramáž
–          Velikost a rozměry
–          Barvy

Uvidíte, že to správné povlečení nejenom vynikne v místnosti, ale také se vám rozhodně bude mnohem lépe spát.

1.       Vyberte ten správný materiál
Co se materiálu povlečení týče, s nevětší pravděpodobností není úplně nejlepší zde experimentovat. A také není doporučeno posuzovat pouze podle vzhledu a barvy – musíte myslet na praktičnost, na využití, ale třeba také, v jakém ročním období budete toto povlečení používat.

BAVLNA – tento materiál je ideální, protože je univerzální. Zatímco v létě vám zaručí průdušnost a vzdušnost materiálu, v zimě zase velice dobře izoluje teplo pod peřinou od chladu místnosti, zvlášť v kombinaci s péřovou peřinou. Pokud chcete nejvyšší kvalitu, vyhledejte stoprocentní bavlněné povlečení: je velice pevné, příjemné na dotek a je hypoalergenní.
FLANEL – ten je nejlepší v zimních měsících, protože je velice teplý.
SATÉN – jedná se o vysoce luxusní povlečení, je lehké a velice příjemné, ovšem háklivé na praní i žehlení.
Jaké jsou další možnosti: krep, bambusové vlákno, len, konopí.

2.       Gramáž
Čím menší srážlivost, tím je látka pevnější, hrubší a většinou příjemnější na dotek. Příliš tenké látky se snadno trhají a nemají dlouhou životnost.

3.       Správné rozměry
Než koupíte povlečení, změřte všechny peřiny a polštáře. Peřina by neměla být ani příliš naducaná, ale ani by neměla v povlečení plandat.

4.       Barvy a vzory
Vždy byste měli myslet na celkový design místnosti, protože povlečení také ovlivňuje interiér, i kdyby to byly jenom polštářky na posteli. Povlečení by mělo ladit nejenom se stěnami, ale také se zařízením pokoje. Fantazii se meze nekladou a trh je dostatečně velký na to, abyste si našli to, co se bude líbit právě vám.