Zahrňte těchto 5 potravin do Vašeho jídelníčku pro silnější nehty

Abychom své nehty udrželi zdravé a silné, je důležité se o ně starat. Pokud trpíte problémem nezdravých, zbarvených nebo lámavých nehtů pak vám mohou pomoci některé druhy potravin. Většina lidí spojuje péči o nehty s manikúrou a pedikúrou. Kromě této spíše estetické údržby je třeba se o nehty starat také způsobem zdravé stravy a životního stylu. Pokud jsou vaše nehty tenké a neustále se lámou, může to znamenat nedostatečný příjem vitaminů, minerálů a bílkovin.  

Zde je seznam 5 potravin, které vám mohou pomoci získat silnější nehty.

ryby v míse

Ryby

Pro dosažení zdravých a silnějších nehtů je důležité nahromadit proteiny. Dieta bohatá na bílkoviny se může ukázat jako prospěšná pro celkové zdraví. Ryby bohaté na omega-3 mastné kyseliny jsou výborným zdrojem bílkovin a pomůžou při hydrataci nehtového lůžka a zvýšení jejich pružnosti. Pokud máte tenké a křehké nehty, pak je tohle přesně pro vás.

 

Vejce

Celé velké vejce vám může poskytnout dobrou dávku vitaminu D. Nejenže je skvělým zdrojem bílkovin, ale jeho vitamin B12, obsah železa a biotinu zvyšují tloušťku nehtů. Zahrňte vejce do svého stravování a čekejte na výsledky.

trhání trávy

Zelený hrášek

Tyto malé kousky zeleniny jsou nabité řadou zdraví prospěšných vlastností. Zelený hrášek je bohatý na bílkoviny, beta-karoten a vitamin C. Tato zelenina bohatá na živiny pomáhá k posílení nehtů a zvyšuje jejich růst.

 

Oves

Pro zdravou údržbu nehtů je nezbytné také naplnění mikroživin. Oves je bohatý na měď, zinek, mangan a vitaminy B, o kterých je známo, že podporují zdravý růst nehtů.

 

Zelená listová zelenina

Je plná vápníku, železa a antioxidantů a je zdrojem živin. Přidání špenátu, kapusty, brokolice a dalších druhů do vaší denní stravy vám může pomoci v boji s křehkými nehty.

 

Pokud jste se úspěšně vzdali zlozvyku kousání nehtů, je na řadě další krok a tím je nehty posílit a ozdravit.