Andulka v barvě sluníčka

Návštěva specializované prodejny pro chovatele zvířat, je pro všechny jejich milovníky příjemným zážitkem. Pokud sebou vezmete i svoje děti, jejich radost a nadšení si budete pamatovat navždycky. Asi po hodinové prohlídce je nejvíce nadchne žlutá andulka.

Vypadá jako malé sluníčko. Pro její umístění v novém domově je ovšem potřeba zakoupit klec, napáječku a krmítko. Protože andulky milují cákání ve vodě, přiberte i závěsnou vaničku. Na doporučení odborného personálu speciální zob, který obsahuje vitamíny pro její zdárný rozvoj.

Přinese dětem radost

Bidýlka se dají nařezat z větví stromů v zahradě. A z trávníku vybrat ty nejchutnější pampeliškové listy, které má andulka ráda. Děti začnou hned první den s výcvikem. Přesně podle instrukcí v odborné příručce. A opravdu se jim podaří během prvního půl roku andulku „rozmluvit“. Rovněž se pečlivě starají o čistotu klece, doplňují čerstvou vodu a dbají, aby krmítko nezůstalo prázdné.

I rozloučení s ní je dojemné

Tak uplyne šest let… Z andulky se stane rovnocenný člen rodiny. Vždycky v podvečer se proletí pokojem a z čestného místa na tyči, umístěné nad oknem, shlíží na chod domácnosti. A hlasitě jej komentuje. Až do včerejška. Už při ranním krmení nejeví o zob žádný zájem.

Po návratu dětí ze školy sedí na dně klece a celá je načepýřená. K zobání se nemá ani odpoledne, přestože jí děti nabídnou oblíbenou tyčinku s vitamíny. A v podvečer ji najdou ztuhlou, bez známek života. Její ptačí život je u konce. A tak andulce vystrojíte pohřeb. Se vším všudy. Z krabičky děti vyrobí malou truhličku, na zahradě vykopete hrobeček a do něho se vší vážností andulku pohřbíte.

Děti jí ještě do krabičky přibalí její oblíbené hračky. Dokonce jí i tichounce pustí i nahrávku jejího zpěvu. Nakonec si otřou slzy a společně začnou vzpomínat, co všechno hezkého s ní, za těch šest let, zažily.