Je dobré začít v rybářském kroužku

Po prvním rybářském úspěchu v pěti letech, kdy se vám podaří chytit, spolu s otcem na jeho prut, pořádného kapra, započne vaše, dneska už padesátiletá, láska k tomuto koníčku. Hodiny, které jste strávil na břehu rybníka, by nikdo nespočítal. Nejdříve ve společnosti táty, během školní docházky v rybářském kroužku, ve kterém se kromě praktických zkušeností dovídáte i potřebnou teorii:

1/ poznávání ryb, vodních rostlin a živočichů
2/ možnosti udržování a zlepšování životního prostředí
3/ rybolovné techniky a lov ryb a s tím spojená problematika jejich chovu

Vedoucí rybářského kroužku jsou zkušení rybáři, kteří své znalosti předávají svým členům a zasvětí je tak do tajů tohoto krásného koníčku a zároveň i sportu. Po úspěšném absolvování zkoušek je na závěr vydána povolenka k rybolovu. A tím započne období samostatného rybolovu a možnost se účastnit mnoha soutěží, mnohdy o hodnotné ceny. 

Během času se podstatně mění i výbava každého rybáře. Na trh přicházejí neustále nové produkty na usnadnění rybaření. Největší novinkou pro příležitostné a profesionální rybáře je unikátní sonar.

Jedná se o první technologii na světě, která komunikuje přímo s mobilním telefonem nebo tabletem. Sonar vysílá zvukové signály, jejichž odrazy od předmětů okamžitě zpracovává a vizualizuje. To umožňuje zachytit polohu a velikost ryb v hloubce až čtyřicet metrů. Zároveň poskytuje důležité informace o teplotě vody, hloubce a hlavně o reliéfu a struktuře dna.

Se sonarem už nemusíte tahat k vodě těžké vybavení, máte jej kdykoliv při ruce. Jeho aplikace je ke stažení zdarma! Po dobití baterií dokáže být mobilní až pět hodin. Lze s ním chytat z lodi, z mola, ze břehu, ve stojatých a tekoucích vodách, skrz led. Funguje ve sladké i slané vodě. Lze jej navázat na vlasec. Nebo jej můžete připevnit k lodi.