Když je práce na domě zároveň koníčkem

Každá novostavba by měla po dobu deseti vyžadovat údržbu pouze preventivní, ale už po dvou letech se mohou objevit naprosto nepředvídané problémy. A na to musí být každý majitel nemovitosti připraven. 
bílý rodinný dům
Mezi standardní údržbu, které se nevyhne hned po nastěhování do nového domu je:

• údržba cest dešťové vody – čištění žlabů a jejich sítek od listí a dalších spadů
• minimálně jedenkrát do roka zkontrolovat stav střešní krytiny a tím zabránit možnému zatečení
• v prvních měsících užívání domu může být  vodovodní průtok slabší – pro prevenci je vhodné na přívodní potrubí nasadit filtr, který problém centrálně vyřeší
• pokud je do vašeho domu zaveden plyn, je nutné aspoň jednou ročně zajistit kontrolu a vyčištění plynového kotle – na kontrolu rozvodu elektriky si vždy udělejte čas a přizvěte odborníka
• údržbu dřevěných eurooken z venkovní strany je potřeba každý rok provádět speciálním přípravkem
• tlakovým omytím můžeme v perfektním stavu udržovat venkovní fasádu

Ana zahradě dvojnásobným

Na úpravu zahrady u vašeho nového domu si sice můžete pozvat odbornou firmu, ale pokud vás práce na zahradě baví, bude vám tento koníček přinášet zároveň relaxaci . Ze všeho nejdříve je nutné na nové zahradě provést terénní úpravy tak, abyste oddělili část okrasnou od prostoru, kde chcete pěstovat plodiny.

Nejdůležitějším místem je část obytná, která slouží k odpočinku. Výstavbou pergoly si zvětšíte obytný prostor vašeho domu. Plochu můžete jednoduše zatrávnit, či vydláždit  Její orientace by měla směřovat k odpolednímu slunci. Uzavřít před pohledy zvenčí ji můžete výsadbou stále zelených či jehličnatých stromů. 
dekorace na zahradu
Na tuto část zahrady může plynule navazovat okrasná část, kterou osadíte zajímavými solitéry, bazénem či jezírkem a hlavně kvetoucími rostlinami. Zvolte trvalky a budete se  z nich těšit dlouhá leta bez přesazování.
 

4/5 - (5 votes)