Nebezpečí u nás doma

Kolikrát si jenom oddechneme, když přijdeme domů a konečně za sebou zamkneme dveře! Konečně se cítíme být v pohodě a také v bezpečí. Protože nechceme-li to, nikoho k sobě domů nepustíme, a co by se nám tu tak mohlo stát, že?
žena v pračce
Co by se nám tu mohlo stát? Pro leckoho může být až překvapivé, kolik se toho člověku může stát právě doma, mezi jeho čtyřmi vlastními stěnami. Tam, kde by se domníval, že je ve větším bezpečí než kdekoliv jinde.
Jaké že jsou ? Co se může odehrát ve chvíli, kdy jsme za našimi domovními dveřmi, bez ohledu na to, zda z vnitřní nebo venkovní strany?
krvácení prstu
Mezi viníky nejčastějších nehod domácího druhu prý patří právě vchodové dveře. Jež si můžeme zabouchnout ve chvíli, kdy jsme my osobně venku, zatímco klíče leží tam uvnitř, od nichž můžeme klíče ale i ztratit a případně se nám při užití trochu větší síly může také podařit klíč v zámku zlomit.
Nepříjemná situace, že? A jak ji řešit? Že by jako Pierre Richard ve francouzské komedii Nalevo od výtahu? To snad skoro ani ne, že?
Zapeklitá situace, jež ale není v žádném případě neřešitelná. V nejhorším případě stačí zavolat hasiče a ti vám takové zavřené dveře otevřou, i když zrovna nehoří.
To už vypadá hůř problém s prasklým vodovodním potrubím. Buď vám praskne taková trubka sama, nebo tomu svým počínáním napomůžete, a rázem „plavete“ vy stejně jako případně i všichni sousedi pod vámi.
Ale i taková nehoda má řešení – když se byt vytře a nechá vyschnout, případně nově vymaluje, je vymalováno. Tedy je vše jako dřív. A možná i lepší. Akorát to stojí nějaké ty peníze.
A do třetice prý může být pořádný průšvih, když se coby amatéři vrtáme v elektřině. Stačí jeden jediný zkrat a můžeme mít doma „ohýnek“, tu malý a tu klidně i ničivý.
rozbité sklo

A i nyní můžeme být vděčni za to, že existují hasiči, kteří zachrání to, co se z majetku zachránit dá. A můžeme být vděčni i za existenci elektrikářů, kteří to následně zase dají do kupy.
Tak toto jsou prý ty nejčastější příčiny nehod, jež nás doma mohou postihnout. A také – když si je představím – to nepříjemné nehody jsou. Může jít o maléry s i notně neblahými následky.
Na okamžik mne sice poněkud zarazilo, že jsou prý na vedoucích příčkách právě tyto tři typy, dokonce bych býval autora podezříval z nedbalého dotazování, ale když jsem se nad tím zamyslel, možná to bude tak.
Protože podle klesající populační křivky lze skutečně uvěřit, že mezi hlavní nehody, jež se doma stávají, nepatří ty související s neúčinnou antikoncepcí nebo prasklým prezervativem.