Obalový materiál, to je především papírový karton a bublinková a flexi fólie

Na tom, jak dobře zabalíte stěhované předměty, závisí úspěch celé akce. Balení je základ a odbýt jej znamená zbytečně si přidělávat práci a problémy. Jak věci balit, vyžaduje především dobrou intuici a selský rozum, jistým plus jsou i životní zkušenosti, ale pokaždé je stěhování jiné a tak musíte neustále improvizovat.

kartonové krabice

S improvizací vám ovšem významně pomůže obalový materiál. Vsadíte-li na osvědčené výrobky, které jsou lepší volbou, než novinový papír, staré časopisy, ručníky a utěrky, pak bude celý proces snazší, rychlejší a efektivnější.

Co myslíme těmi „osvědčenými výrobky“? V první řadě mnoho desítek let využívanou bublinkovou fólii a některé moderní technologie, např. výplňovou kartonovou střiž, drobná tělíska z polystyrenu (flo-pak) a obalovou velmi tenkou a pružnou polyetylenovou (flexi) fólii.

bublinková fólie

Bublinková fólie vede – s tou zabalíte prakticky všechno, až na malé výjimky, jako jsou kupříkladu papírové, dřevěné či plastikové modely domů, letadel a lodí, kolejiště železničního modelářství a podobné extrémně křehké předměty. Fólie si poradí se sklem, keramikou, porcelánem, plasty, kovy, dřevem, zabezpečíte s ní kuchyňské nádobí, oděvy, hračky, dokonce i živé rostliny v květináčích. Je velmi levná a lze ji po přestěhování uschovat a využít i po několika letech např. pro další stěhování, nebo pro odesílání balíků přepravní službou.

Flexi fólie se hodí v každém případě – tato technická novinka je vynikajícím pomocníkem při balení nábytku, ať už se stěhuje vcelku, anebo rozebraný na jednotlivé díly. Ve více vrstvách ji snadno obtočíte kolem i velmi rozměrných věcí, dobře poslouží při transportu chladničky s mrazákem, automatické pračky, velké šatní skříně, desek rozmontovaného lůžka či komody. Zabráníte s ní poškrábání a dalšímu poškození povrchu předmětů i při hrubším zacházení.