Sauna jako bytový doplněk

Moderní sauna či infrasauna už není jenom funkční, naopak se z ní může stát i bytový nebo interiérový doplněk. V dnešní době mají nádherné řešení, barevné nasvícení, dají se instalovat kamkoli a jejich velikost může být od dvakrát dva metry až po velikosti, do kterých se pohodlně vejde celá rodina.

–          Základem je dřevo
A to vždy velice kvalitní dřevo. Mezi nejoblíbenější základy domácí sauny nebo infrasauny patří z těch nejluxusnějších Africká vrba zvaná Abachi, ale také Červený cedr z Kanady, případně kanadská borovice zvaná Hemlock, případně Skandinávský smrk nebo osika. V čem jsou tyto dřeviny tolik žádané?

·         Jsou tvrdé
·         Pevné
·         Mají vysokou odolnost
·         Barvy neblednou
·         Mají nízkou vodivost tepla
·         Vypadají luxusně
·         Červený cedr navíc postupně uvolňuje aroma

Všechny tyto fakty podporují relaxaci a dělají náš odpočinek ještě lepším. Podporují regeneraci organismu, zbavují nás stresu, horkost vzduchu navíc pomáhá i našemu zdraví jak psychicky, tak fyzicky. Rozhodně je mnoho důvodů, proč si do domu či bytu saunu pořídit.

Designový prvek
Pokud volíte design na prvním místě, jistě vás budou zajímat infrasauny, které mají prosklené stěny. Tyto sauny mají dveře i stěny vyrobeny z broušeného skla, jež je masivní a kalené. Má tloušťku přes devět milimetrů, takže snesou vysoké teploty v sauně, aniž by unikaly do prostoru domu.

Skleněné stěny navíc neruší designérský interiér, opticky naopak prodlužují místnost a sklo vypadá vždy elegantně. Pokud k tomuto designu zvolíte navíc dřevo právě z červeného cedru, nebudou vás rušit ani suky nebo letokruhy, jelikož tyto dřeviny mají jinou strukturu než stromy, na které jsme zvyklí z Evropy.

·         Rohové sauny
Pokud máte k dispozici více prostoru, rozhodně byste měli uvažovat o pořízení rohové sauny. Ta je sice větší a většinou to není nijak levná záležitost, ovšem uvidíte sami, že investice litovat nebudete. Rohové sauny navíc mají tu výhodu, že se dají umístit inteligentně skoro kamkoli a nebudou v místnosti působit rušivě.

Lavice

Všechny lavice či lehátka je lepší si vyzkoušet a najít přesně tu, která vám bude vyhovovat. Ideální je myslet na to, že někdy si budete chtít v sauně lehnout a jindy sednout, proto je dobré myslet na obě možnosti a vybavit saunu vším, co můžete potřebovat.