Péče o zvířátko nemusí vést vaše dítě k zodpovědnosti

Napadlo vás, že by to byl dobrý motivační prostředek jak naučit vašeho potomka zodpovědnosti, když se bude muset starat o živého tvorečka. Tak to nejste sami, takto uvažuje mnoho rodičů. Než ale přistoupíte k reálnému kroku pořídit nějaké zvířátko domů, v klidu se zamyslete nad určitými body. Pořídit zvíře domů je rozhodně zodpovědnost, proto musíte být připraveni. Zkuste si zodpovědět pár otázek.

1.       Budete připraveni se o zvířecí přírůstek postarat vy sami
Stává se to úplně běžně. Dítě dostane zvířecího mazlíčka, ale za čas už ho nebaví ho stále krmit, chodit s ním ven, hrát si s ním nebo mu čistit pelíšek. Musíte vy sami zastoupit vašeho potomka a naplnit zvířecí potřeby.

2.       Není někdo z vaší rodiny alergický
Bohužel v dnešní době se vyskytuje poměrně dost často alergie na zvířecí srst, která ovšem není samotná nositelem alergických reakcí. Kdokoliv může být alergický na zvířecí pot, sliny a výkaly. Pokud to zjistíte, až máte zvířecího miláčka doma, je mnohem těžší situaci řešit.

3.       Vlastnit nějaké zvířátko vyžaduje náklady
Uvědomte si, že kvalitní péče a strava bude něco stát. Nejen váš čas, ale i peníze. Kvalitní krmení, případně vitamínové doplňky, preventivní veterinární péči spojená s očkováním případně léčbou. Dále musí mít své soukromí, pelíšek, klec, akvárium, záleží, o jakého tvorečka se jedná. Nesmíte zapomenout i na nějakou hračku a nádobky vhodné na krmivo. Je celá řada dalších různých přípravků, které budete muset pořídit.

4.       Zhodnoťte váš volný čas
Chodíte do zaměstnání, jezdíte na výlety, chcete si užít dovolenou jinde, než doma. Co teď s malým přírůstkem? Nemůžete ho jen tak zavřít a odjet. Pokud máte hodné sousedy nebo rodiče, co se postarají, asi není problém, ale pokud ne, jak budete situaci řešit. Nebude vás zvířátko omezovat?

Na závěr jen malá rada

Pokud se rozhodnete pro nějakého domácího mazlíčka, raději si o něm něco přečtěte, abyste byli seznámeni, co vše potřebuje a jakého věku se dožívá. Někteří se totiž dožívají tak vysokého věku, že můžete být překvapeni.