Staré krámy? Ne vintage

Rušíte domácnost po babičce a máte v plánu vyhodit celé vybavení domácnosti včetně oblečení a povlečení. Tak pokud Vás vyloženě netlačí čas, zpomalte a probírejte se poctivě každou věcí.
ruční psací stroj
V současné době je velmi moderní styl vintage. Pokud je Vám slovo vintage neznámé, tak Vám snad více napoví retro styl. Přitom vintage se nevztahuje jen na jednu konkrétní dobu. In jsou kousky z pozdního císařství, období první republiky, protektorátu i normalizace. Oblíbené není přitom jen oblečení, ale také povlečení bytové doplňky, nádobí a samozřejmě také nábytek.
retro rádio

Samozřejmě Vás může napadnout námitka, že lidé před sto lety byli menší a subtilnější a tedy současnice se do tehdejších šatiček nasouká jen tehdy, pokud je malá a drobné postavy. Nemluvě o materiálech, na které nejsme zvyklí, a které jsou pro nás velmi kousavé.
 

Prostor pro návrháře i architekty

To znamená, že aby byla poptávka po vintage stylu naplněna, musí přijít na řadu také vintage návrhářky, které pracují se skutečnými velikostmi a pohodlnými materiály. Milovníci vintage mají dokonce své vlastní módní přehlídky, které se uskutečňují pravidelně. Nicméně pro každou milovnici vintage stylu je tak trochu i věcí cti mít v šatníků pár originálních kousků.
A totéž se týká samozřejmě také bytových architektů, kteří hledají inspiraci v období minulém, ne tolik vzdáleném.
retro oblečení
Pokud Vám osobně vintage styl vůbec nic neříká a nic na tom nemění náš článek a opravdu se chystáte všechny věci z babiččina bytu odvést do sběrného dvora, myslete na to, že mnohé z těch věcí, které se Vám jeví jako neobyčejně šeredné, dost možná dokážete zpeněžit. Zkuste je prodat například prostřednictvím nějaké internetové aukce. Pokud byste chtěli využít služby například starožitníka, mohlo by se Vám také stát, že by Vás také mohl vzít pěkně na hůl a to by se Vám asi příliš nezamlouvalo.