Ta pravá krytina pro příjemný pocit z domova

Stavíte anebo rekonstruujete dům a uvažujete nad tím, jaký materiál zvolit na podlahu? V tom případě si svou volbu opravdu důkladně promyslete, neboť na vaší volbě záleží nejen to, jak bude výsledek vypadat, a zda bude funkční, ale také to, jak dobře se vám v takovém interiéru bude žít.
Pokud jde o nabídku krytin, tak ta je opravdu široká. Mimo tradičních od nepaměti využívaných materiálů, jako je například keramická dlažba anebo především dřevo, můžete volit i z mnoha různých moderních novinek. K novým materiálům a krytinám patří především laminát, vinyl anebo polyvinylchlorid.dřevo – kulatina.jpg
Dřív, než se pro některý z materiálů rozhodnete, si ujasněte, co od povrchu v dané místnosti očekáváte.
Měla by odolat vysokému zatížení? Měla by vydržet vlhkost anebo hrubé zacházení? Budete se v místnosti procházet bosí, na zemi sedět anebo cvičit?? Budete mít podlahové vytápění? Jaké je zařízení vaší místnosti a jakého vzhledu chcete docílit?
Jestliže hledáte opravdu kvalitní materiál, který něco vydrží, a přitom je rovněž velice ušlechtilý a na první i na každý další pohled vypadá, pak si zvolte dřevo.
Pokud jde o dřevěné podlahové palubky , pak máte na výběr z mnoha různých podob – z mnoha různých dřevin. Palubky mohou být zhotoveny jak z místního, tak z exotického dřeva, mohou mít různou přirozenou barvu i nátěr, mohou mít různou tvrdost. A záleží jen na vás, co konkrétně zvolíte a zda své podlaze dopřejete povrch z pevného dubu anebo z levného a dobře dostupného smrku.jehličnany, les v zimě.jpg
Jisté je, že můžete volit prkna o různých velikostech a tloušťkách, přičemž sázka na kvalitní silná prkna se rozhodně vyplatí, neboť vám prakticky vydrží po celý život a můžete je bez potíží brousit a lakovat, kdykoli to bude potřeba. Povrch z kvalitního dřeva tak věnujete jako dárek i těm, kdo přijdou po vás.