Úspěch v podnikání

Jak dosáhli úspěchu nejúspěšnější byznysmeni nejen světoví, ale i čeští? Co je jejich tajemstvím, že dokázali takových úspěchů a vydělali neskutečné množství peněz? Víte také, kdo u nás patří mezi nejúspěšnější byznysmeny?

Nebudeme vůbec psát o lidech, kteří své bohatství získali dědictvím, i když ho třeba úspěšně rozšiřují, ale důležitější jsou lidé, kteří veškeré své bohatství získali svou vlastní prací.

Úspěšný byznysmen musí být v první řadě sebevědomý a musí se umět vyrovnat i s neúspěchem, protože žádné začátky nejsou jednoduché, a některý neúspěch přijít může.

Kreativita je také velmi důležitou vlastností.
Spekuluje se, zda hraje roli v míře úspěšnosti vzdělání, někteří se přiklánějí, že ano, ale např. Bill Gates, spoluzakladatel společnosti Microsoft, vysokou školu nedokončil.

Úspěšní byznysmeni mají ekonomicky orientované myšlení, a dokážou v něm být ambiciózní, např. mezi sebou soutěžit.
Důležité je také místo, které si pro své podnikání vyberete, pokud chcete začít podnikat, nemusí to být nutně na území České republiky, můžete si vybrat zemi, kde na počet obyvatel je podnikatelů velmi málo, tam máte větší šance uspět.

Kdo u nás patří mezi nejúspěšnější podnikatele:
Jistě všichni známe jméno PETR KELLNER, jeho jmění se odhaduje přes 250 miliard korun. Po revoluci začínaljako obchodník s kopírkami, pak naskočil do kuponové privatizace a cestu do první ligy byznysmenů mu nakonec otevřelo ovládnutí České pojišťovny. Angažuje se také ve společnosti Home Credit, ale právě hlavně v zahraničí, jen v Číně má přes 42 tisíc zaměstnanců.

Nejúspěšnější a také nejbohatší českou byznysmenkou jeJITKA CECHLOVÁ KOMÁRKOVÁ, její jmění je odhadováno na něco kolem 10 miliard korun. Údajně napůl se svým manželem napůl ovládá společnost BONATRANS, která je největším výrobcem železničních kol v Evropě dodává své produkty už do 80 zemí světa, na jeho kolech jezdí 90 procent českých vlaků, vlaky Eurostar pod Lamanšským průlivem, francouzské TGV, korejské rychlovlaky KTX, metro v Dillí nebo Chicagu. Také otevřeli továrnu v Indii, takže jak je vidět, podnikání v takovýchto zemích se opravdu vyplatí.