Cestičky pro vaši zahradu

Cestičky v zahradě jsou nejen velmi účelné, ale také skvěle vypadají. Je mnoho originálních nápadů a kombinací, díky kterým budou vaše cestičky netradiční ale velmi vkusné. Proč se dřít se zámkovou dlažbou když to jde mnohem jednodušeji a levněji.
velké dlaždice
 
Kačírek
Kačírek jsou přírodní oblázky, které se těží bagrováním říčního dna. Mezi jeho výhody se řadí nenáročnost na údržbu a je takřka nezničitelný. Cestičku můžete vytvořit jen ze samotného kačírku, který dáte do nezatvrdlého betonu nebo v kombinaci například s dlažbou. Stačí si namíchat beton, vyznačit si kudy cestička povede, a poté už jen dát na dané místo beton a kačírek nasypat, či jednotlivě vkládat.
Pokud beton používat nechcete, nemusíte. Mějte ale na mysli že kačírek sám nedokáže držet tvar.
cestička na zahradě
Dřevo v kombinaci se štěrkem
Tato kombinace vypadá velice hezky a je velmi jednoduchá. Velmi hezky vypadají například dřevěné kulatiny, které jsou obsypány štěrkem. Dejte si ale pozor aby, jste dřevěné kulatiny nekoupili s moc malým průměrem. Ideální je průměr okolo 25cm. Opět stačí vyznačit si, kudy cestička povede a terén snížit ideálně na výšku kulatiny. Poté již položíme kulatiny na vzdálenost běžného kroku a zasypeme důkladně štěrkem.  Výsledkem je netradiční vzhled a bezúdržbová cestička.
rozcestí na zahradě
 
Písek a pískovec
Písek má mnoho jiných využití než jen jako zábava pro děti. Cestička z něj nejen hezky vypadá, ale je i příjemná pro chůzi. Pokud by se vám zdál samotný písek moc obyčejný lze ho doplnit například pískovcovými kameny, či dlažbou.  Stejně jako u předešlého příkladu je dobré terén v místě cestičky trochu snížit. Písek bude lépe držet tvar.
 
Všechny tyto materiály jsou cenově velmi dostupné, a cestičku si takto dokáže vytvořit i amatér. Samozřejmě je můžete kombinovat i jakkoliv jinak a vytvořit tak úplně nový vzhled vaší zahrady.