Home work neboli práce z domova

Home work se v poslední době těší čím dál větší popularitě. Jestliže patříte mezi ty, kteří musí každý den dojíždět do práce, kde musí být pevně stanovenou dobu a nejste s tímto systémem spokojeni, tak pokračujte ve čtení.
Hned na začátku je nutné si ujasnit, že Home work není to stejné, co Home office, což si lidé velice často pletou. Rozdíl spočívá v tom, že Home office je jeden z benefitů, který Vám může, ale i nemusí, poskytnout váš zaměstnavatel a můžete tak odpracovat jen určité procento dní v roce. Na rozdíl od toho je Home work úplná práce z domova, kdy máte kancelář doslova u sebe v bytě.
psaní propiskou
 
Výhody Home Work
Pohodlí domova
Práci můžete vykonávat klidně v pyžamu a s natáčkami ve vlasech. Jste přeci u sebe doma, takže je úplně jedno, jak budete vypadat.
Flexibilita
Záleží jen na vás, jak si svůj pracovní den rozplánujete. Pauzu na kávu či na toaletu si můžete kdykoliv a nemusí na nikoho brát ohled. Práci můžete vykonávat ráno, odpoledne nebo klidně v noci. Jste pánem svého času.
Ušetříte čas i finance
Jelikož nemusíte nikam každý den dojíždět, tak ušetříte peníze za dopravu i čas, který můžete využít mnohem efektivněji.
Péče o děti a domácnost
Tento bod ocení hlavně ženy. Home work je totiž skvělá volba, jestliže máte malé děti. Můžete tak současně zvládat mateřství i svoji práci. Zároveň si můžete kdykoliv odskočit pověsit prádlo či uvařit.
 
Home work však není pro každého
Důležitá je disciplína
Jestliže často trpíte prokrastinací a nejste schopni se donutit pracovat, tak je to při práci z domova zásadní problém. Je velice důležité mít disciplínu a svoji práci neflákat, ač k tomu domácí prostředí velice svádí.
Odtržení od kolektivu
Když budete pracovat doma, tak přijdete o kontakt s kolegy. Dejte si tedy pozor, aby se z vás nestali asociálové a pravidelně vyrážejte někam do společnosti.
Náročnější komunikace
Řešení pracovních záležitostí s nadřízeným přes email nebo telefon je mnohem složitější než osobní kontakt. Hůře tak budete řešit případné problémy, které můžou během práce nastat.
Musíte si rozšiřovat obzory
I při Home work nezapomínejte na různá školení, workshopy či prezentace, protože jinak ztratíte přehled o současném dění ve vašem oboru.
 sešit vedle pc
Tohle jsou nejdůležitější výhody i úskalí Home work a záleží už čistě na Vás, jak se rozhodnete. Rozhodně nezapomeňte vše pečlivě zvážit a neukvapujte se.