Co byste rozhodně neměli dělat v salónu

Vypadat skvěle chce asi každý, a proto rostou v naší zemi kosmetické salóny jako houby po dešti. I když je dnes konkurence v tomto oboru skutečně veliká, je vhodné chovat se v salónech podle určitých pravidel slušnosti, jinak se také nakonec může stát, že vás neobslouží. A po tom jistě příliš netoužíte.
kosmetický salon
1. Dodržování domluveného termínu – je pravdou, že kosmetické nebo že zkrášlovací salóny jsou skoro na každém rohu, ale většina z nich má neustále plno. Proto se bez rezervace neobejdete. Dohodnutý čas byste se měli pokusit vždy stihnout. Přijít o pět až deset minut později asi nikoho neurazí, ale pokud dorazíte po hodině, asi se na vás příliš hezky dívat nebudou. Vždy je vhodné, a hlavně slušné v případě, že nestíháte, dát v dostatečném předstihu vědět. Například prostřednictví telefonátu nebo sms.
2. Vědět, co chcete – určitě je také dobré vědět alespoň rámcově, s jakým přáním do kosmetického salónu jdete. Dlouhé dohadování opravdu nikoho nebaví a vy se tím jen zbytečně okradete o čas. V případě, že si nebudete jistí, zkuste navrhnout kosmetičce, ať něco vymyslí sama. Konec konců, je tam mimo jiné také od toho. Navíc je rozhodně lepší nechat si poradit od zkušené profesionálky než se v tomto ohledu spoléhat pouze na svůj názor.
stříhání ženy
3. Zbytečně nešetřete – i když snažíte šetřit co nejvíce to jde, abyste mohli v létě na dovolenou k moři, dělejte to jinde než v kosmetických salónech nebo to nedělejte tak okatě. Není nic horšího než se hádat s vizážistkou o každou korunu. Vrcholem všeho je pak donést si vlastní kosmetiku. Je to asi stejně nevhodné jako si nosit své vlastní jídlo do restaurace. Prostě se to nedělá. Existuje však výjimka, a to v případě, že trpíte alergií. Ne všechny přípravky jsou citlivými osobami dostatečně dobře snášeny. Je však nutné se na tom předem domluvit. Rozhodně byste to neměli udělat formou překvapení.