Co byste rozhodně neměli dělat v salónu

Vypadat skvěle chce asi každý, a proto rostou v naší zemi kosmetické salóny jako houby po dešti. I když je dnes konkurence v tomto oboru skutečně veliká, je vhodné chovat se v salónech podle určitých pravidel slušnosti, jinak se také nakonec může stát, že vás neobslouží. A po tom jistě příliš netoužíte.
kosmetický salon

1.      Dodržování domluveného termínu – je pravdou, že kosmetické nebo že zkrášlovací salóny jsou skoro na každém rohu, ale většina z nich má neustále plno. Proto se bez rezervace neobejdete. Dohodnutý čas byste se měli pokusit vždy stihnout. Přijít o pět až deset minut později asi nikoho neurazí, ale pokud dorazíte po hodině, asi se na vás příliš hezky dívat nebudou. Vždy je vhodné, a hlavně slušné v případě, že nestíháte, dát v dostatečném předstihu vědět. Například prostřednictví telefonátu nebo sms.

2.      Vědět, co chcete – určitě je také dobré vědět alespoň rámcově, s jakým přáním do kosmetického salónu jdete. Dlouhé dohadování opravdu nikoho nebaví a vy se tím jen zbytečně okradete o čas. V případě, že si nebudete jistí, zkuste navrhnout kosmetičce, ať něco vymyslí sama. Konec konců, je tam mimo jiné také od toho. Navíc je rozhodně lepší nechat si poradit od zkušené profesionálky než se v tomto ohledu spoléhat pouze na svůj názor.
stříhání ženy

3.      Zbytečně nešetřete – i když snažíte šetřit co nejvíce to jde, abyste mohli v létě na dovolenou k moři, dělejte to jinde než v kosmetických salónech nebo to nedělejte tak okatě. Není nic horšího než se hádat s vizážistkou o každou korunu. Vrcholem všeho je pak donést si vlastní kosmetiku. Je to asi stejně nevhodné jako si nosit své vlastní jídlo do restaurace. Prostě se to nedělá. Existuje však výjimka, a to v případě, že trpíte alergií. Ne všechny přípravky jsou citlivými osobami dostatečně dobře snášeny. Je však nutné se na tom předem domluvit. Rozhodně byste to neměli udělat formou překvapení.

Co byste rozhodně neměli dělat v salónu
5 (100%)1