Tři druhy vysavačů


Bazén má nekonečnou spoustu výhod, ale zároveň jsou s ním spojené i různé nevýhody. A to zvláště v případě, kdy se jedná o nekrytý typ. Takový bazén, respektive vodu v něm, je totiž nutné s železnou pravidelností čistit, což není zrovna snadná práce. O bakterie, řasy a další organismy, které dělají ve vodě neplechu, se postarají adekvátní chemické přípravky, ale pokud budete chtít odstranit pevné smetí, budete potřebovat jak síťku, tak i speciální bazénový vysavač, který by vám ve výbavě rozhodně chybět neměl.
bruneta v bazénu


Lepší než kartáč


Každý podzim je potřeba zahradní bazén vypustit a zazimovat. Na jaře se pak do něj může znovu nalít voda. Ovšem ne dříve, než vydrhnete jeho stěny a podlahu. A to pořádně. I v zazimovaném bazénu se usazuje špína, která má navíc dlouhou dobu na to, aby se pořádně zažrala. Dno i stěny tak musí být před napuštěním vody dokonale čisté, jinak pak budete mít v letní sezóně co dělat, abyste dokázali udržet vodu alespoň trochu čistou. Bazén samozřejmě můžete umýt klasicky, tedy s kartáčem a saponáty, ale pokud se nechcete strhat, můžete zapojit i bazénový vysavač, který vám v tom pomůže.
balonky na hladině


Vysavač se však hodí i na odstraňování usazenin v již napuštěném bazénu. Tyto usazeniny musíte likvidovat stejně jako napadané listí nebo větve na hladině, jinak začnou být problémovými a kazit vodu. Existují tři základní typy bazénových vysavačů. Ruční, poloautomatický a automatický. První typ je nejlevnější, ale nejvíce ses ním při odklízení nečistot zapotíte. Poloautomatický je sice dražší, ale práce s ním jde daleko lépe od ruky. Automatické stroje pak fungují zcela autonomně a není do jejich práce nutné, jakkoliv zasahovat. Je však nutné si uvědomit, že jejich cena se může pohybovat opravdu vysoko. Nejlevnější se dají pořídit zhruba za pět tisíc, kvalitnější a dražší modely už mohou stát dvacet tisíc a více.