Dubová prkna vám vydrží dlouhá léta

Chystáte se investovat do nové podlahy? Jestliže u vás není na prvním místě co možná nejnižší cena, ale máte zájem o takový povrch, který bude na první pohled krásný a bude vám nejen dokonale sloužit, ale také vaši domácnost patřičně reprezentovat, pak si zvolte dubová prkna na podlahu.
Dřevěné povrchové krytiny jsou už tak samy o sobě opravdu krásným a luxusním materiálem, které vám doma rozhodně neudělají žádnou ostudu. A pokud si jako krytinu zvolíte konkrétně dubová prkna anebo parkety, pak budete mít v bytě tu nejlepší možnou kvalitu, kterou vám budou všichni závidět. Jedná se o tvrdé dřevo, které je nejen úžasné na pohled, ale vydrží i vysokou zátěž a hrubé zacházení, takže ho klidně můžete využít jako povrch i do intenzivně využívaných místností.
dřevěná prkenná podlaha
Dřevo je ušlechtilý přírodní materiál, který vás rozhodně nezklame.
Díky tomu, že jde o přírodní materiál, nebudete při jeho používání riskovat své zdraví, nebudou se z něj do ovzduší uvolňovat žádné nežádoucí chemické látky. Naopak vaši domácnost příjemně provoní, nepodporuje množení bakterií a je vhodné i pro alergiky.
zámecký sál, parkety
A díky rozmanitým možnostem povrchových úprav může vypadat přesně tak, jak chcete vy, ať už se rozhodnete pro přírodní variantu ošetřenou olejem, pro natření bezbarvým lakem anebo libovolné barevné úpravy.
Velkou výhodou je i dlouhá životnost takového dřevěného povrchu. Můžete si být jisti tím, že vám vydrží po celý život, a klidně jej můžete odkázat i příštím generacím. A pokud přece jen dojde k nějakému poškození, tak není nic snazšího, než takto poničené místo přebrousit a znovu nalakovat.
Navíc, tento materiál uvítáte i v případě, kdy si domů pořídíte podlahové vytápění. Dřevo je samo o sobě příjemné na dotek a přirozeně teplé, nicméně skvěle bude fungovat i v kombinaci s podlahovým vytápěním, pro které je právě dub dokonalou volbou.