Horko není příjemné, ale nezdravé

Jistě si ještě pamatujete na počasí, které panovalo poslední léta. Vedro bylo v Česku jako v Itálii, akorát nám chybí moře, které by vzduch alespoň trochu zlepšilo. Šťastnější z nás mají doma bazén nebo dostatečně velkou lednici, aby se do ní mohli alespoň na chvíli nastěhovat. Ostatní však byli odsouzení k takřka dvou měsícům nepřerušovaných veder, a to rok co rok. Pokud se tomu chcete letos postavit, měli byste přejít do ofenzivy a pořídit si účinnou zbraň, díky kterému u vás tropické teploty nebudou mít žádnou šanci. Kupte si domů klimatizaci.
klimatizace

Pro zdraví

Klimatizace nemají příliš dobrou pověst, hlavně tedy díky veřejným institucím a dopravním prostředkům, kde se běžně využívají. Většinou totiž sníží teplotu až příliš, což nemá zrovna dobrý efekt na naše zdraví. Velké teplotní skoky totiž mohou způsobit i nachlazení, což ani v létě není onemocnění, které by se lidem vyhýbalo. Budete-li mít klimatizaci nastavenou rozumně, nemůžete při přecházení z klimatizovaného do neklimatizovaného prostoru nic chytit. Naopak. I na mírné ochlazení vzduchu organismus může v průběhu tropických veder reagovat dobře. Pamatujte na to, že při teplotách přesahující magickou třicítku už můžete při nedostatku tekutin zkolabovat. A to i doma.
regulace teploty

Nevíří vzduch

Velmi často jsou klimatizace také proklínané pro svou vysokou spotřebu. Ano, u starších modelů to byl velký problém, ale novější typy jsou podstatně úspornější a často mají spotřebu nižší než průměrný větrák. Ten je sice levnější, ale daleko méně efektivní, a navíc není vhodný do domácnosti, kde žije člověk s alergií. Větráky totiž mají tu vlastnost, že se vzduchem zároveň rozvíří i prach a další druhy alergenů typu pyl. Navíc jsou až příliš hlučné, takže jestli uvažujete nad větrákem jako levnější alternativou klimatizace, měli byste to ještě promyslet, hlavně pokud vy nebo někdo z vašich blízkých trpíte sennou rýmou.