Hubněte s keto dietou

Letošní velikonoční svátky jsou už sice za námi, ale pokud jste je slavili zvyky, které neodezněly ani při karanténních opatřeních, pak se vám doma sešlo více vajec, než obvykle. Aby maminky zabavily neposedné děti, možná s nimi připravovaly i barvení vajíček anebo děti hledaly poschovávaná čokoládová vajíčka na zahradě v trávě, kde jim je „zanechal zajíček“.

barevná vejce

A dobře jste udělali, že jste o letošních Velikonocích nezapomněli na vajíčka. Vajíčko samo o sobě je symbolem života a barvy, které se k barvení používají, samozřejmě také. Zelená je barva rašící přírody, zelená je tráva, listy. Červená je barvička života, žlutou žhne a svítí sluníčko, které nám zjara začíná posílat své krásné hřejivé žluté paprsky. Zastánci starých lidových zvyků barví vejce v odvaru z cibulových slupek. To jsou pak přímo umělecké výtvory a v barvě tmavohnědé, kterou jinak prostě nevymyslíte. A když ještě navíc na vajíčko přitisknete různé lístečky a vymácháte ho v silonce nebo obalíte obyčejným fáčem – v cibulovém odvaru, vejce dostanou úžasnou patinu a navíc se mohou pochlubit neobyčejným „otiskem“.

Maminky a rodiny, které využily darů od slepiček, obzvláště z volného chovu a podpořily tak ekologii, zároveň podpořily i zdraví celé rodiny. Už dávno je mýtus o tom, že jsou vejce nezdravá a nebezpečně zvyšují cholesterol v krvi, vymýcen.

V současné době se naopak přistupuje po vážených vědeckých výzkumech k tomu, že jsou vejce zdravá!

velikonoce zajíček

Obsahují spoustu bílkovin a zdraví prospěšných látek. Bílkoviny potřebujeme ke stavbě svalové hmoty. Proto hlavně sportovci a kulturisté mají v oblibě proteinové směsi. Nám postačí obyčejné vajíčko. Navíc – nejsou kalorická a pomůžou vám zhubnout! Jedno vejce totiž obsahuje cca osmdesát kilokalorií, což odpovídá hodnotě, které se není třeba během dietního programu obávat. A lze je zařadit i při ketogenní dietě, zvláště pro vyšší obsah bílkovin a vitamínů A, B, D a E.