Proč jsou dřevěné hračky pro nejmenší tak oblíbené

Svět hraček je dnes obrovský byznys, výrobci se předhání v konstrukčních inovacích a nových materiálech, z nichž převažuje plastická hmota v nejrůznějších podobách a modifikacích. Plastové výlisky a obrobky jsou však chladné a neosobní a lidé stále více zjišťují, že tradiční dřevěný masiv na výrobu hraček je přece jen nenahraditelný.dřevěná kuchyňka.jpg

Proč sáhnout po klasickém materiálu

Pocit bezpečí – to nejdůležitější, proč bychom měli věnovat náležitou pozornost výběru dětských hraček, je bezpečí těch nejmenších. Každé miminko a batole je nesmírně zranitelné a stejně jako zvířata dbají o svá mláďata s úzkostlivou péčí, měli bychom taktéž postupovat i my. Dřevo je samo o sobě zdravotně nezávadný materiál, musí být pouze ošetřeno a povrchově upraveno netoxickými laky a barvami. Důležité je, aby hračky neměly ostré hrany a aby nesestávaly z příliš malých dílků, které mohou děti spolknout nebo vdechnout.
Odolnost – většina výrobků z plastu se po nárazu deformuje nebo praská, dřevěné hračky pro nejmenší chytraliska.cz přece jen snesou mnohem větší zátěž. Proto jsou také v některých rodinách různé stavebnice, kostky, domečky, panenky, auta, atd. předmětem dědictví napříč více generacemi.
Příjemné na dotek – cokoli dřevěného příjemně hřeje a přináší pocit sounáležitosti s přírodou. Přece jen je každý výrobek vytvořen z polotovaru, v němž kdysi koloval život, na rozdíl od chladného kovu a umělé hmoty vzniklé polymerací.
Umělecký výtvor – jestliže svou pozornost zaměříte na truhlářskou dílnu nebo provoz, kde tyto výrobky vznikají, jistě vám neunikne, že jde svým způsobem o umělecké dílo. Mnoho z nich vzniká při ruční výrobě, některé jsou dokonce co kus, to originál.dřevění panáčci.jpg
Ekologie – jak samotná výroba, tak i využívání a likvidace odpadu a poškozených předmětů ze dřeva nepodléhá žádným přísným ekologickým normám, jde o přírodní materiál s rychlým průběhem rozkladu, tudíž nepřináší prakticky žádnou ekologickou zátěž.