Článkoví paraziti

Není to ani žádná amatérská práce. Ano, je tam několik překlepů, pár divných slov a nějaká ta podezřelá větná skladba, ale článek by laickému oku ničemu nešel naproti, ba naopak, je to velmi zajímavě zpracovaný hoax, který má sloužit jako reklama strachem pro produkt, který vás jako zázrakem zbaví všech neduhů a nejen to, dle „odborníků“ a „lékářů“, smyšlených pod článkem, vyléčí tento drahý přípravek dokonce i rakovinu, zápach z úst, no zkrátka všechno.
 žena ve stresu

Jak poznat, že jde o naprostou dezinformaci?

Článek vás nejdříve zahltí informacemi o nějakém odborníkovi, který má tímto článkem varovat občany ČR před nakažením parazity a že když národu páchne z pusy, tak za to může vlastně parazit v mozku. Nemusíte hledat dlouho a zjistentíte, že žádný odborník s takovýmto jménem neexistuje a pokud se jméno shoduje, tak to určitě není ten, který „poskytl“ rozhovor dosud neznámým blogům. ZA další, pokud vidíte ve článku nějaký institut nebo společnost, který vyzní až moc dobře, aby to byla lež, je to pravděpodobně lež, například neexistuje žádný Národní institut parazitologie. A tento vzorec ověření si informace na internetu lze uplatnit naprosto všude. Rozeberte si už jen nadpis na části a zkuste pohledat po internetu a budete se divit, že toho moc nenajdete – kromě toho samého, akorát s jinou barvou pozadí.
 
Dále se určitě zaměřte na obsah toho článku, jakmile vidíte rádoby rozhovor, kde odborník straší pojmy a dojmy a do toho vám tam naskakují obrázky rozpáraných žaludků a srdcí plných parazitů a vlásečnic, můžete si být jisti, že to má působit jako „strašák“, který vás vystraší natolik, že budete marně sjíždět celý článek a hledat lék, protože nechcete dopadnout tak, jak na tom obrázku.
 nápis na tabuli
Poté konec článku – jakmile je tam nabídka nějakého zázračného léku, který slibuje, že klidně i vzkřísí mrtvého, můžete s klidným srdcem odejít. Celý článek vás měl totiž dostatečně vystrašit, abyste si tento předražený elixír koupili.