Pořiďte si domácího mazlíčka

Jestli nechcete chovat doma některého z tradičních domácích mazlíčků, máte na výběr z mnoha dalších druhů zvířat. Nechcete psa ani kočku? Může to být z důvodu, že na zvířátko nemáte dostatek času nebo jen toužíte po něčem netradičním.
spící ještěr
Kromě terarijních zvířat, vás může zaujmout chov ježka, žáby, exotického šneka nebo mini prasátka.
Nenechte se ukolébat tím, že se o tato zvířata nemusíte starat. Každý živý tvor, potřebuje speciální péči.
Mezi málo známé, ale příjemné domácí mazlíčky patří ježek bělobřichý. Patří mezi domácí mazlíčky, kteří vám nezaberou mnoho místa, a přesto se můžou stát skvělými společníky. Jejich váha se pohybuje okolo 300-700 gramů a délka v rozmezí 18-25 centimetrů. Samičky bývají zpravidla větší než samci. Chov ježků, je stejný jako u našeho českého ježka, s výjimkou toho, že ježka bělobřichého nesmíte uložit k zimnímu spánku. Mohlo by to být pro zvířátko fatální. Přesto mu dopřejte dostatek odpočinku a klidu na spaní.
Ježek je velice přizpůsobivý, zvykne si i na jiné domácí mazlíčky. S ježkem, byste měli manipulovat od mláděte, aby byl zvyklý na pravidelný kontakt s člověkem. Ani výživa tohoto zvířátka není nijak náročná. Je vhodné ho krmit hmyzem, granulemi pro kočky. Nejvíce mu dopřejte masa. Pokud mu přidáte ovoce a zeleninu, bude vám určitě vděčný. Při umístění ježka dbejte na to, aby neměl příbytek v průvanu. Pravidelně mu měňte podestýlku a dopřejte mu dostatek volného prostoru.
malá opička
Své příznivce, si najde chov mini prasátka. Pořízení tohoto zvířecího mazlíčka si, ale opravdu dobře rozmyslete. Mini prasátka jsou velice inteligentní a kontaktní. Také jsou velmi čistotná. Dokonce je můžete venčit jako psa, mají totiž rádi pohyb. Dobře, ale zvažte, zda se chcete o prasátko starat dalších několik let. Dožívají se totiž až 15 let. Nezapomeňte prasátko nechat očkovat proti prasečím nemocem a pravidelně ho odčervujte.