Nevěra! Odpustit? Oplácet? Zvyknout si?

Pokud odhalíte nevěru svého partnera, je to situace, kterou vám nikdo jistě závidět nebude. Nastanou vám, ale i vašemu protějšku, krušné chvíle, kdy bude pro oba těžké tuto situaci zvládnout. Nejlepší je se vyhýbat situacím, které danou komplikaci ještě více vyhrotí a zhorší. Jak se ale chovat a jak nevěru zvládnout co nejlépe?

Základem pevného vztahu je důvěra.
Co je to nevěra? Univerzální odpověď neexistuje. Pokud to ale shrneme do jedné věty, bude nejlepší odpovědí, že nevěra je porušení věrnosti ve vztahu. Věrnost se jaksi automaticky předpokládá hned na začátku každého vztahu, ovšem člověk míní – život mění…

Typické projevy chování nevěrného partnera:
·         Pohlavní styk s někým jiným, než je aktuální partner.
·         Důvěrné rozhovory.
·         Jiné emočně zraňující kontakty.

Proč jsou lidé nevěrní?
Nevěra se vyskytuje nejčastěji v nespokojených vztazích. Výjimkou však nejsou ani vztahy spokojené. Důvody nevěry mohou být:
·         sexuální potřeba
·         touha po dobrodružství
·         sbírání mileneckých skalpů
·         zvýšení sebevědomí

Nevěra vnese do vztahu zmatek a chaos.
První reakce na odhalení nevěry je šok. Poté se ještě přidá zmatek, chaos, víření myšlenek a následné reakce. Většina lidí chce i přes odhalenou nevěru vztah zachovat, i když to není nic snadného.
 
 
 
Jak se nevěra snadno odhalí?
Pokud o sebe partner začne najednou velmi pečovat, má zasněné pohledy, vyšší finanční potřeby, často píše SMS zprávy a culí se pod vousy, je jasné, že vybočuje z normálu.

A co dál?
Odhalení nevěry není nic příjemného ani pro jednoho z partnerů. Vztahy doma začnou být napjaté až k prasknutí. Nevěra se stává jakýmsi duchem, který vás neustále doprovází na každém kroku. Pokuste se tuto situaci vzít spíše jako životní zkušenost, která by vám mohla pomoci vztah upevnit.

Prevence proti nevěře
O vztah je potřeba neustále pečovat. Hloupý ten, kdo si myslí, že doma může chodit v teplákách a vytahaném tričku. Naopak! Doma byste se měli partnerovi neustále líbit, aby neměl důvod poohlížet se po někom, komu to oproti vám velmi sluší. Nezapomeňte doma komunikovat a vzájemně se akceptovat.