Za volant s alkoholem v krvi? Ne.


Alkohol za volant nepatří. To je stará známá pravda, na níž se ani se společenskými změnami nic nemění. Ať už žijeme v jakékoliv společnosti s jakýmikoliv mravy a pod číkoliv nadvládou, alkohol je při řízení stále stejně nebezpečný. A namísto toho, aby jeho nebezpečnost klesala, tato spíše vzrůstá, úměrně tomu, jak houstne provoz na našich vozovkách, jak je tu čím dál více vozidel a chodců.zácpa na ulici
A proto by se měl každý důkladně zamyslet, než si dá nějakou tu skleničku. Aby se nestalo, že až pozdě zjistí, že už má nějaký ten alkohol v sobě a vlastně ještě někam musí jet. A řídit.
Pokud už se dotyčný napije, měl by jízdu každopádně oželet. A až do úplného vystřízlivění se volantu důsledně vyhýbat. V zájmu svém i v zájmu všech, kdo by se během jeho jízdy ocitli v jeho okolí a byli tak ohroženi, jak na majetku, tak i na zdraví, ba i životě.
Ovšem co když se je třeba na cestu vydat? Co když je třeba, aby bylo auto i se svým majitelem přemístěno někam jinam dříve, než tento vystřízliví?
Logika i zákon praví, že na to má dotyčný šofér zapomenout. To tedy v žádném případě!
Ovšem existuje naštěstí i jedna výjimka potvrzující pravidlo. Člověk se může svým vozem dostat z místa na místo i tehdy, když popil. Ovšem to jedině v případě, když si nechá pomoci od .hustá doprava
Tato služba, nabízející svou pomoc v naší metropoli, umožňuje, aby se i podroušený řidič dostal se svým vozem tam, kam potřebuje. A to tím způsobem, že mu pošle někoho, kdo usedne za volant jeho vozu a majitele vozu tímto odveze.
Stačí si zavolat na dispečink a dohodnout si tuto službu a pro zákazníka přijedou dva řidiči firemním vozidlem. Jeden z těchto přesedne do zákazníkova vozu a odveze ho tam, kam má, zatímco druhý jim dělá garde a v cíli svého kolegu zase vyzvedne a odveze zpět do firmy.
A tak se každý může dostat se svým vozem bezpečně kamkoliv. A to i pod vlivem alkoholu. Když zapomene a napije se dříve, než si uvědomí, že by tak činit neměl.