Každý má o dovolené jiné představy

Každý člověk má odlišné názory na ideální dovolenou. Jsou lidé, kteří se vlastně nedokáží samostatně rozhodnout a v podstatě pokud vyrazí na dovolenou, tak navštěvují zásadně místa ověřená, místa, která podléhají módním trendům. Tito lidé obvykle preferují zájezdy pobytové. Jejich preference jsou jednoduché. Chtějí si hlavně užít dobré jídlo a odpočinek. Samozřejmě je to přirozené, dovolená má sloužit především odpočinku. Pak jsou lidé, kteří preferují aktivní způsob dovolené. Buď hodně sportují, nebo mají rádi poznávací zájezdy. Jejich cílové destinace se tedy výrazně liší. A pak najdeme lidi, kteří cíleně vyhledávají velmi neobvyklé a především izolované destinace. Rádi totiž nacházejí krásu v izolovanosti .
Severní Korea
Jaké jsou nejvíce izolované regiony světa?
· Tibet
· Etiopie
· Kamčatka
· Severní Korea

To, že se jedná o izolované regiony, ovšem neznamená, že jsou zcela nedostupné. Naopak, mnozí lidé právě pro jejich nedostupnost touží tato místa navštívit a rozhodně jim nevadí, že se jedná o velmi nákladnou záležitost.
budhista v horách

Severní Korea

Skutečně nejizolovanější zemí světa je Severní Korea. Na rozdíl od Tibetu nebo Kamčatky se jedná ani ne tak o izolovanost geografickou jako především ideologickou. V Severní Korei funguje nejvíce autoritářský režim na světě. Ještě do nedávna byla tato země pro cizince zcela nedostupná. V posledních letech je možné ji navštívit.
Pokud se ovšem domníváte, že přiletíte do Pchjongjandu a budete se svobodně pohybovat, jste na velikém omylu. V Severní Korei je každý Váš krok pečlivě naplánován a sledován. Každý zahraniční turista dostane k dispozici svého agenta šmíráka a ten hlídá, aby turista neměl snahu zavítat tam, kde nemá co dělat. Protože spatřit skutečnou tvář Severní Korei samozřejmě není žádoucí. Někteří zvědaví turisté skončili v korejských internačních táborech, to rozhodně neriskujte.